Obecnie mieszkamy na Zielonym Ursynowie, gdzie najbliższą atrakcją jest las. Minusem jest brak towarzystwa w okolicy co staramy się „wynagrodzić” jeżdżąc z Natą po Warszawie.

Super inspiracją stał się dla mnie Facebook i grupa „Psie spacery Warszawa„. W ten sposób 2-3 razy w tygodniu poznajemy nowe miejsca, nowych ludzi i nowe psiaki 🙂

DSC_0054

Do tej pory zwiedziliśmy:

  • Zimne doły – Teren za Warszawą w kierunku południowym – a konkretnie Nadleśnictwo Chojnów. Tam odkryliśmy polanę z miejscem na ogniska, las i stawy (raczej nie do psiej kąpieli). Z pewnością wrócimy tam gdy będzie cieplej, rozpalając ognisko z własną kiełbaską 🙂
  • Wilanów Dog Park – jedno z ulubionych miejsc. Kiedy akurat nie ma towarzystwa, można potrenować albo poganiać za piłeczką, kiedy jest jakiś psiak – Nata ma wybieganie gwarantowane.
  • DSC_0264
  • Polana za Tesco/ przy lesie – wybieganie się przy lesie to kolejne ulubione miejsce naszego labka. Są chaszcze, dołki, pole, można powąchać, pokopać, pohasać..:) Trzeba pamiętać, że jeżeli ktoś chce wchodzić do lasu z psem, to musi on być na smyczy !
  • Pola mokotowskie – plus za duży teren, minusem jest brak ogrodzenia. Nata niestety ma słuch wybiórczy i dziś najzwyczajniej w świecie odbiegła od grupy i pobiegła przed siebie. Gdyby było więcej rowerzystów, byłoby nieciekawie.
  • Teren za Urzędem miasta Ursynów – podjechaliśmy tam, ze względu na wcześniej umówione spotkanie z jednym psem, jednak w ciągu pół godziny zbiegło się tam z 10 towarzyszy ! Tyle do obwąchania !

Chyba sporo jak na 4,5 miesięcznego osobnika 😉 Mam nadzieję, że powyższa lista będzie się rozwijać, a inni właściciele podpowiedzą swoje typy. Za ok pół roku czeka nas przeprowadzka na Bemowo co będzie oznaczało poznawanie nowych rewirów 🙂

DSC_0068

Spacery w Warszawie

Przybij piątkę i daj smaczka ! :)